Збірник відображає соціальне замовлення щодо забезпечення рівного доступу до якісної обов’язкової дошкільної освіти, демонструє можливості використання освітніх моделей і технологій у практиці функціонування різних форм здобуття дошкільної освіти. Його упорядковано на матеріалах з досвіду роботи інститутів післядипломної педагогічної освіти, дошкільних навчальних закладів, напрацювань провідних науковців Національної академії педагогічних наук України, методистів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
У збірнику висвітлено актуальні питання: специфіка охоплення дітей різними формами здобуття дошкільної освіти; організація життєдіяльності старших дошкільників, співвідношення організованої і самостійної діяльності та створення розвивального життєвого простору для успішної реалізації завдань Державної базової програми; впровадження в сучасний освітній процес педагогічних технологій; взаємодія суспільного і родинного виховання дошкільників; наступність між дошкільною та початковою ланками освіти тощо. Запропоновано системи освітньої роботи, моделі планування з окремих змістових напрямів.
Для працівників управлінських методичних служб різного рівня, педагогів дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, домашніх педагогів, батьків.