Список літератури для 2 класу
Українські народні казки: «Лисиця та їжак», «Півник і двоє мишенят», «Цап і баран», «Лисичка-сестричка»
Л. Куліш-Зіньків «Добрий ранок»
П. Воронько «Дударики»
А. Григорук «Чим хата багата», «Побрехенька про лиху напасть»
Г. Чубач «Ласий кіт Івашко», «Роса», «У лісочку на пеньочку»
Н. Забіла «Рукавичка», «Хатинка на ялинці», «Про півника та курочку», «Двоє козенят»
В. Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово», «Як Наталя в лисиці хитринку купила», «Горбатенька дівчинка»
М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»
В. Нестайко «Олексій, Веселик і Жарт-Птиця»
А. М’ястківський «Мудра голка»
В. Мартинов «Як Колобок визволяв принцесу з лап дракона Ковтай-не-Жувавши»
Список літератури для 3 класу
Список літератури для 4 класу
Байки: А. Глібов, С. Руданський, Езоп
Поезія: О.Олесь, Г. Бойко, П. Ребро, К. Перелісна, Л. Костенко, Д. Білоус, О. Сенатович
Г. К. Андерсен «Ромашка»
Б. Нємцова «Сіль дорожча за золото»
Ю. Яновський «Петрусь і Гапочка»
Ю. Збанацький «Гвардії Савочка»
М. Пригара «Михайлик - джура козацький»
Є. Гуцало «Діти Чорнобиля»
В. Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки»
В. Рутківський «Бухтик з тихого затону»
М. Слабошпицький «Норвезький кіт у намисті»
Я. Стельмах «Найкращий намет»
І. Прокопенко «Пригоди на землі та під водою»
Г. Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»
О. Дерманський Всі книжки про пригоди вужа Ониська
С. Гридін «Федько, прибулець з інтернету»
К. Ковальська «Канікули прибульців із Салатти»
А. Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», «Малий і Карлсон, що живе на даху»
М. Носов «Фантазери» (збірка)
Р. Госсіні «Малий Ніколя»
К. Функе «Іграїна Безстрашна»
Список літератури із української літератури
для 5 класу
Міфи і легенди українців: «Про зоряний Віз», «Чому пес живе коло людини?», «Берегиня», «Дажбог», «Неопалима купина», «Як виникли Карпати», «Чому в морі є перли і мушлі»
Народні перекази: «Білгородський кисіль», «Прийом у запорожців», «Ой Морозе-Морозенку»
Народні казки «Про правду і кривду», «Мудра дівчина», «Ох», «Летючий корабель»
Іван Франко. «Фарбований Лис»
Василь Королів-Старий. «Хуха-Моховинка»
Василь Симоненко. «Цар Плаксій та Лоскотон»
Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»
Літописні оповіді: «Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Святослав укладає мир з греками і повертається до Києва. Смерть Святослава», «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам» (подавати на основі «Повісті минулих літ» у переказі В.Близнеця).
Олександр Олесь. «Ярослав Мудрий» (із кн. «Княжа Україна»), «Микита Кожум’яка»
Степан Васильченко. «В бур’янах»
Євген Гуцало. «Лось», «Зірка», «Чарівники», «Журавлі високі пролітають…»
Григір Тютюнник. «Дивак»
Микола Вінграновський. «Перша колискова», «Бабунин дощ», «Сама собою річка ця тече...», «Сіроманець»
Список літератури зі світової літератури
для 5 класу
Індійська народна казка «Фарбований шакал»
Японські народні казки «Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик», «Момотаро, або Хлопчик-Персик» (1 за вибором учителя)
Китайська народна казка «Пензлик Маляна»
Арабська народна казка «Сіндбад-мореплавець» (третя подорож)
Якоб і Вільгельм Грімм. «Пані Метелиця», «Бременські музиканти» (1 за вибором учителя)
Олександр Пушкін. Вступ по поеми «Руслан і Людмила». «Казка про рибака та рибку», «Казка про мертву царівну і сімох богатирів» (1 за вибором учителя)
Ганс-Крістіан Андерсен. «Соловей», «Непохитний олов’яний солдатик», «Дикі лебеді» (1 за вибором учителя)
Ернест Сетон-Томпсон. «Снап», «Лобо», «Доміно» (1 за вибором учителя)
Туве Янсон. «Комета прилітає», «Капелюх чарівника», «Зима-чарівниця» (1 за вибором учителя)
Пауль Маар. «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»
Список літератури із української літератури
для 6 класу
Володимир Винниченко. «Федько-халамидник»
Оксана Іваненко. «Друкар книжок небачених»
Емма Андієвська. «Казка про яян», «Говорюща риба»
Ярослав Стельмах. «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»
Леся Воронина. «Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку № 9»
Список літератури зі світової літератури
для 6 класу
Індійські міфи «Творення», «Про створення ночі», «Про потоп», «Про золоті часи»
Єгипетські міфи «Ра та Апоп», «Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет» (1-2 за вибором вчителя)
Жуль Верн. «П’ятнадцятирічний капітан», Р.Л. Стівенсон «Острів скарбів» (1 твір за вибором вчителя)
Чарльз Діккенс. «Різдвяна пісня в прозі»
Антон Чехов. «Хамелеон», «Товстий і тонкий»
Гарріет Бічер-Стоу. «Хатина дядька Тома», В. Короленко «Сліпий музикант» (1 твір за вибором вчителя)
Генрі Лонгфелло. «Пісня про Гайавату» (1 розділ за вибором вчителя)
Рей Бредбері. «Посмішка»
Роберт Шеклі. «Запах думок»
Астрід Ліндгрен. «Брати Лев’яче серце», «Міо, мій Міо» (1 за вибором вчителя)
Міхаель Енде. «Джим Ґудзик і машиніст Лукас»
Крістіна Нестлінгер. «Конрад, або Дитина з бляшанки»
Список літератури із української літератури
для 7 класу
Михайло Стельмах. «Гуси-лебеді летять»
Олекса Стороженко. «Скарб»
Богдан Лепкий «Мишка»
Марина Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських»
Олександр Гаврош «Неймовірні пригоди Івана Сили»
Любов Пономаренко. «Гер переможений»
Список літератури зі світової літератури
для 7 класу
Билини про Іллю Муромця
«Король Лір і його дочки»
Фрідріх Шіллер. «Рукавичка»
Йоганн Гете. «Вільшаний король»
Роберт Стівенсон. «Вересковий мед»
Адам Міцкевич «Світязь»
Джеймс Олдрідж. «Останній дюйм»
Герберт Уелс «Чарівна крамниця»
Рюноске Акутагава «Павутинка»
Василь Биков «Альпійська балада»
Шолом-Алейхем «Пісня над піснями»
Едгар По «Золотий жук»
Айзек Азімов «Фах»
Діана Джонс «Мандрівний замок Хаула»
Корнелія Функе «Чорнильне серце»
Список з української літератури
для 8 класу
Укр. народні думи «Маруся Богуславка», «Буря на Чорному морі»
«Слово про похід Ігорів»
Володимир Дрозд. «Ирій», «Білий кінь Шептало»
Список зі світової літератури
для 8 класу
Гомер. «Іліада», «Одіссея»
Есхіл. «Прометей закутий»
Софокл. «Антігона»
Вергілій. «Енеїда»
Назон. «Метаморфози»
«Пісня про Роланда»
Аліг'єрі Данте. «Божественна комедія»
Джованні Боккаччо. «Декамерон»
Вільям Шекспір. «Гамлет», «Ромео і Джульєтта» (1 за вибором вчителя)
Список з української літератури
для 9 класу
«Повість минулих літ»
Тарас Шевченко. «Гайдамаки», «Кавказ», «Сон», «Катерина», «Наймичка»
Марко Вовчок. «Максим Гримач»
Іван Багряний. «Тигролови»
Іван Липа. «Мати», «У невідому путь»
Список зі світової літератури
для 9 класу
Педро Кальдерон. «Життя – це сон»
Мольєр. «Міщанин-шляхтич»
Вольтер. «Простак»
Йоганн Вольфганг Гете. «Фауст»
Фрідріх Шіллер. «Вільгельм Телль»
Ернст Теодор Амадей Гофман. «Крихітка Цахес»
Джордж Гордон Байрон. «Мазепа», «Прометей»
Адам Міцкевич. «Кримські сонети», «Дзяди»
Михайло Лермонтов. «Герой нашого часу»
Список з української літератури
для 10 класу
Михайло Старицький. «Оборона Буші»
Борис Грінченко. «Каторжна»
Володимир Винниченко. «Момент»
Список зі світової літератури
для 10 класу
Віктор Гюго. «Собор Паризької Богоматері»
Оноре де Бальзак. «Гобсек»
Федір Достоєвський. «Злочин і кара»
Лев Толстой. «Анна Кареніна» або «Война і мир»
Еміль Золя. «Кар’єра Ругонів»
Генрік Ібсен. «Ляльковий дім»
Список з української літератури
для 11 класу
Микола Хвильовий. «Я (Романтика)», «Іван Іванович»
Григорій Косинка. «В житах», «Фавст»
Юрій Яновський. «Подвійне коло», «Дитинство», «Шаланда в морі»
Валер’ян Підмогильний. «Місто»
Григір Тютюнник. «Зав’язь», «Три зозулі з поклоном»
В. Домонтович «Доктор Серафікус»
Олександр Довженко. «Україна в огні», «Зачарована Десна»
Список зі світової літератури
для 11 класу
Франц Кафка. «Перевтілення»
Джеймс Джойс. «Джакомо Джойс»
Томас Манн. «Маріо і чарівник»
Ернст Хемінгуей. «Старий і море»
Альбер Камю. «Чума»
Михайло Булгаков. «Майстер і Маргарита»
Бертольд Брехт. «Життя Галілея»
Габрієль Гарсіа Маркес. «Сто років самотності»
Ясунарі Кавабата. «Тисяча журавлів»